12.03.2010r. Spotkanie z Ambasadorem Indonezji J.E.Hazairin Pohan

W dniu 12.03.2010r. w siedzibie Podlaskiego Klubu Biznesu miało miejsce spotkanie z Ambasadorem Indonezji w Warszawie J.E. Hazairin Pohan oraz sekretarzem d.s. Gospodarczych przy Ambasadzie Indonezji Meita Timoer Poerwonggo.

Do spotkania doszło z inspiracji i przy Czynnym udziale Muzułmańskiego Związku Religijnego w Rzeczypospolitej Polskiej – jego Najwyższego Kolegium z siedzibą w Białymstoku.

Podczas spotkania Ambasador przedstawił warunki i możliwości współpracy gospodarczej w zakresie wymiany handlowej i inwestycji oraz opowiedział o walorach turystycznych Indonezji, która liczy około 250 milionów ludności i zajmuje ponad milion dziewięćset tyś. km. kwadratowych na ponad 17 tysiącach wysp.

Gość przedstawił też dziedziny i kierunki w których najbardziej oczekuje współpracy i wymiany handlowej. Na dzień dzisiejszy Indonezja posiada znaczną nadwyżkę w wymianie handlowej z Polską głównie z przyczyn wymogów religijnych jeśli chodzi o żywność. Niebawem ma się to zmienić, ponieważ Polska będzie mogła być bezpośrednim eksporterem żywności do Indonezji.