Pa\B3ac Hasbacha

15-554 Bia\B3ystok

04.07.2016 r. Spotkanie z Wicepremierem M. Morawieckim

W dniu 4 lipca 2016 r. Podlaski Klub Biznesu wspólnie z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku zorganizowali spotkanie z Wicepremierem – ministrem rozwoju Mateuszem Morawieckim. Spotkanie miało miejsce w Aula Magna Uniwersytetu Medycznego. Wicepremier wyraził swoje zadowolenie z tego, że środowiska naukowe i przedsiębiorczości współpracują ze sobą, co jest niezmiernie istotną sprawą przy rozwoju i wdrażaniu innowacyjności, która była wiodącą tematyko spotkania. W czasie wystąpienia szczególnie podkreślał, że tylko rozwój gospodarki innowacyjnej i produkcja wysoko przetworzonych produktów noże prowadzić do podnoszenia wydajności i uzyskiwania wysokich marży z produkcji, a tym samym wysokich zysków i podnoszenia PKB. Działania jego resortu nastawione są na likwidowaniu barier dla rozwoju przedsiębiorczości i badań naukowych i te dwa elementy w sposób szczególny pozwolą budować bardziej nowoczesną Polskę.