05.08.2013 Spotkanie z Margaret Andraka.
W dniu 05.08.2013 r. odbyło się spotkanie z panią Margaret Andraka - Prezasem i współzałożycielem ,,Enfoglobe, Inc" w Gainesvill na Florydzie, odpowiadającą za strategiczny rozwój firmy w Europie i na rynkach amerykańskich. Ponadto jest przewodniczącą Międzynarodowej Komisji Handlowej w Polsko - Amerykańskiej Izbie Gospodarczej z siedzibą w Miami na Florydzie. Podczas spotkania przedstawiła możliwości współpracy w rozwoju kontaktów handlowych Polsko - Amerykańskich i Ameryką Południową poprzez struktury Polsko - Amerykańskiej Izby Gospodarczej w Miami, a także powstałą w Miami specjalna strefę ekonomiczną i wolnocłową do handlu z krajami Ameryki Południowej. Zachęcała do zapoznania się z współpracą miast siostrzanych Gainsville - Rzeszów, którego to porozumienia jest dyrektorem ze strony amerykańskiej.