14.10.2010r. Spotkanie z Jackiem Kurskim.

W dniu 14.10.2010r. W Klubie miało miejsce spotkanie z Jackiem Kurskim - eurodeputowanym z regionu podlasko - mazurskiego. Europoseł spotkanie rozpoczął prezentacją swoich zdolności artystycznych i przy własnym akompaniamencie na gitarze zaśpiewał piosenkę z repertuaru Grzesiuka. Następnie przedstawił formę pracy i możliwości wpływu europosła na sprawy własnego kraju. Oddziaływanie takie jest możliwe wyłącznie poprzez głosowania w Europarlamencie nad sprawami dotyczącymi interesu przynajmniej większości państw, a indywidualnie można działać wyłącznie poprzez lobbing na rzecz pozyskania większości głosów w poszczególnych sprawach. Istotą działania jest więc uzyskanie jedności poszczególnych frakcji, jak też poszczególnych posłów i przekonania ich do poparcia spraw nurtujących poszczególne kraje. Po wystąpieniu odpowiedział na szereg pytań zadanych z sali.