08.05.08 Dzień Skandynawski w Białymstoku.

W dniu 08.05.2008r w siedzibie Klubu z inicjatywy i dużego wkładu w organizację naszego kolegi Huberta Kaczyńskiego został zorganizowany "Dzień Skandynawski w Białymstoku." Głównymi gośćmi spotkania byli: Jan Store - Ambasador Republiki Finlandii, oraz Stefan Widomski - przedstawiciel firmy NOKIA na Polskę, oraz Ewa Lisiewska - prezes Skandynawsko - Polskiej Izby Gospodarczej. W spotkaniu uczestniczyło łącznie 14-stu przedstawicieli strony fińskiej prezentujących różne branże przemysłowe. W czasie spotkania przedstawiona została dotychczasowa współpraca gospodarcza Polsko - Fińska, oraz plany na najbliższą przyszłość. Szczególnie interesująco wyglądają plany inwestycyjne NOKIA, która zamierza w najbliższych latach otworzyć placówkę handlową w Białymstoku, oraz fabrykę mebli koło Bielska Podlaskiego. Podkreślona została również duża współpraca handlowa podlaskich firm z Finlandią.